Wednesday, February 29, 2012

Glistening Gold

Since I am a total gold glitter addict I just had to share a few of my favorite glistening gold obsessions. How glorious does it feel to wear or carry a little sparkle with you? Gold glitter can bring the party to a daytime ensemble or add a touch of glamour to your night either way I try to never leave home without it.


YSL {via}
ShopBop{via}


5 comments:

Meisha.Style said...

so lively this glittering gold color!

Melbourne Girl said...

I'm more a silver/pewter girl, but that first gold bag is to die for! ! I love it. It's just the right shade of gold. Gorgeous!
Lesley
xx

Kristin said...

J'adore gold...especially gold sparkles!

Couture Carrie said...

Gorgeous post, darling!
Love the clutches!

xoxox,
CC

Venko said...

Chciałabym otworzyć swój salon kosmetyczny i zastanawiam się nad tym gdzie kupić lampa z lupą w Warszawie i lampa z lupą 3 dioptrii cena. Wiem jednak, że jest to bardzo duża inwestycja i sporo pieniędzy musiałabym wydać za jednym razem. Z drugiej strony i tak wyjdzie mi to taniej, niż miałabym kupować każde urządzenie z osobna... Gdzie najlepiej szukać takich sprzętów? Czy możecie polecić jakąś hurtownie? Czy warto zamawiać przez Internet? Wybrałam sklep Newfacebeauty.pl, http://lampa-lupa.pl/, http://myjka-ultradzwiekowa.pl/, http://e-hurtownia-kosmetyczna.pl/.

Post a Comment

I adore comments and love to hear what you think!!! Kisses::::

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...